Strona główna » Inwestycje
19
paź
2017

Remont dachu w szkole w Puchałach

Zabytkowy, niemal stuletni budynek w Puchałach, w którym obecnie mieści się szkoła podstawowa już niedługo będzie miał nowy dach. Od początku września trwają intensywne prace remontowe, a w tym tygodniu budowlańcy stanęli przed trudnym zadaniem. Ekipa musiała podnieść budynek, który „osiadł” aż o 10 cm.

Już kilka lat temu do urzędu docierały sygnały, że w szkole przecieka dach. Podjęcie natychmiastowych działań było niemożliwe z tego powodu, że budynek od 2014 r. jest zabytkiem i zgodnie z prawem, niezbędne było uzyskanie pozwolenia na budowę i opracowanie projektu budowlanego, co wiązało się z dużymi kosztami.

Kiedy udało się znaleźć środki na wykonanie projektu remontu dachu, po oględzinach wykonanych przez projektanta okazało się, że budynek ma w jednym z narożników tak zniszczone podwaliny, że „osiadł” w tym miejscu o ok. 10 cm. Ta sytuacja spowodowała, że projekt budowlany trzeba było opracować na cały budynek, łącznie z wymianą podwalin i – ewentualnie – części słupów lub nawet ścian. Jak informuje Naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Gminy Łomża - Krystyna Lipińska, takie przedsięwzięcie należałoby rozpocząć od remontu tych właśnie elementów, a nie od dachu. Jednak na tak duży zakres prac gmina nie ma teraz zabezpieczonych środków finansowych. Zapadła decyzja o remoncie dachu i wykonaniu najbardziej koniecznych prac naprawczych poprzedzających remont dachu, aby dzieci i nauczyciele mogli korzystać z budynku, gdy przyjdzie zima.

- Cieszy postawa pani dyrektor i rodziców, którzy po długich rozmowach z wójtem gminy ze zrozumieniem podeszli do tematu i zgodzili się na remont na początku roku szkolnego – mówi naczelnik.

Remont  przeprowadzany obecnie w szkole dotyczy najważniejszych części budynku podwalin i dachu. Wykonawca zdjął już dolną część szalówki z elewacji, by odkryć podwaliny. Najbardziej zniszczony był południowo-wschodni narożnik. Z powodu zacieków podwalina spróchniała i w tym miejscu budynek się opuścił. 

  • Remont dachu w szkole w Puchałach
  • Remont dachu w szkole w Puchałach
  • Remont dachu w szkole w Puchałach
  • Remont dachu w szkole w Puchałach
  • Remont dachu w szkole w Puchałach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.