Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Biblioteki
10
paź
2017

"Wojna oczami dzieci" podczas wieczornicy patriotycznej

Jak niedawno informowaliśmy Biblioteka Publiczna Gminy Łomża otrzymała dotację w kwocie 33,3 tys. zł. z ogólnopolskiego programu „Niepodległa" na realizację projektu upamiętniającego 100 rocznicą odzyskanie przez Polskę niepodległości, którą obchodzić będziemy w przyszłym roku. Dzięki tym środkom 9 października 2017 r. w szkole w Kupiskach została zorganizowana wieczornica połączona z finałem gminnego konkursu plastycznego.

Program "Niepodległa" realizowany będzie jeszcze do listopada. W ramach realizowanego przez bibliotekę w Podgórzu projektu kolejne spotkanie patriotyczne odbędą się w Wygodzie i Konarzycach, a zwieńczeniem obchodów będzie festiwal orkiestr dętych. Nie zabraknie też konkursów plastycznych i recytatorskich.

Podczas poniedziałkowej wieczornicy Michał Kaczyński - pracownik Archiwum Państwowego w Białymstoku oddział w Łomży przeprowadził wykład dla społeczności lokalnej: rodziców i wszystkich osób chętnych, w którym odnosił się do terenów Kupisk, Łomży i okolic od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Wieczór patriotyczny stał się dobrą okazją do podsumowania Gminnego Konkursu Plastycznego pn."Wojna widziana oczami dziecka" i wręczenia nagród. Konkurs oparty został na bazie zajęć edukacyjnych przeprowadzonych przez pana Michała Kaczyńskiego.

Jak poinformował dyrektor Szkoły Podstawowej w Kupiskach Karol Łebkowski, po tych zajęciach młodzież ze szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Łomża, wykonała prace artystyczne. W sumie nadesłano 144 prace z ośmiu placówek.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KLASY  I – III

I miejsce - Kacper Kołakowski (SP Podgórze)                                                                                                                 
II miejsce - Maja Niksa (SP Kupiski)                                                                                                     
III miejsce - Bartosz Żelechowski (SP Kupiski)

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas I-III

Malwina Lutostańska (SP Puchały), Wiktor Ostrowski (SP Podgórze), Maja Malinowska (SP Kupiski)

Komisja konkursowa  prace następujących uczniów zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej: Wiktoria Bęczkowska (SP Wygoda), Piotr Pieńkowski (SP Wygoda), Zofia Chomontowska (SP Pniewo), Julia Olender (SP Podgórze), Nikola Żebrowska (SP Kupiski), Gabriela Zysk (SP Kupiski), Mikołaj Osiecki (SP Kupiski), Piotr Świerczewski (SP Kupiski).

KATEGORIA KLASY IV  -  VII                                            

I miejsce - Igor Lemański (SP Pniewo)                                                                                                                       
II miejsce - Dżesika Trzcińska (SP Kupiski)                                                                                                     
III miejsce - Natalia Pieńkowska SP Pniewo

WYRÓŻNIENIA w kategorii klas IV- VII

Alicja Chomontowska (SP Pniewo),Julia Mieczkowska (SP Wygoda), Natalia Grzymała (SP Czaplice)

Komisja konkursowa prace następujących uczniów zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej: Aleksandra Grzymała (SP Czaplice), Maciej Karol (SP Jarnuty), Julia Filipkowska (SP Kupiski), Iga Mazurek (SP Pniewo), Natalia Konert (SP Pniewo), Paulina Gralińska (SP Kupiski), Weronika Żelazna (SP Kupiski), Angelika Świerczewska (SP Kupiski), Karolina Boguska (SP  Jarnuty), Kinga Jankowska (SP Kupiski).

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.