Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Biblioteki
28
wrz
2017

Biblioteka otrzymała dotację z Programu "Niepodległa"

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu otrzymała dotację z ogólnopolskiego programu „Niepodległa”, na realizację projektu upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości. W przyszłym roku będą miały miejsce obchody setnej rocznicy tego wydarzenia.

W konkursie o pieniądze na wydarzenia  zachęcające wszystkich mieszkańców Polski do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości mogły ubiegać się samorządowe instytucje kultury, stowarzyszenia czy fundacje. Pula środków wynosiła 3 mln zł, przy czym dotacje miały wynosić od 5 do 50 tys. zł. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu otrzyma dotację w kwocie 33,3 tys. zł. 

Projekt "W drodze do niepodległości" ma charakter warsztatów artystycznych, edukacyjnych i spotkań społeczności lokalnej, których głównym celem jest upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości. Realizowane w ramach projektu działania przyczynią się do wzmocnienia poczucia społeczności lokalnej w oparciu o wartości: wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. 

Przedsięwzięcie będzie składać się z kilku działań tj.:

- cykl zajęć edukacyjnych z historykiem, dla młodzieży gimnazjalnej oraz konkurs plastyczny pn. "W drodze do niepodległej",

- festiwal "dla niepodległej" - orkiestry dęte z regionu podlaskiego,

- spotkanie z historią pn.: "Dwie drogi do niepodległości - Józef Piłsudski i Roman Dmowski",

- dwie wieczornice z udziałem spoleczności lokalnej,

- konkurs recytatorski wierszy patriotycznych "Ojczyzna w Poezji".

Wiadomość opublikowana przez: Administrator