Strona główna » Dla mieszkańców » Rodzina 500+
1
wrz
2017

Za nami pierwszy miesiąc składania wniosków o 500+

Na dzień 31 sierpnia do Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża wpłynęło 635 wniosków o świadczenie 500+, co stanowi 90,71% w stosunku do wniosków złożonych w kwietniu 2016 roku, kiedy przyjmowano pierwsze podania. Mieszkańcy gminy Łomża mieli możliwość złożenia dokumentów zarówno w formie elektronicznej jak i tradycyjnej - papierowej.

Znacznie więcej, bo ok. 80% wniosków złożono w formie tradycyjnej, tj. osobiście przychodząc do Urzędu Gminy Łomża. Pracownicy działu świadczeń wychowawczych sprawnie i kompleksowo przyjmowali wnioski, starając się każdemu z osobna udzielić profesjonalnej odpowiedzi, co w rezultacie owocowało skutecznym złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze. Nawet najtrudniejsze sprawy były rozpatrzone na bieżąco.
- Cieszy fakt, że w najintensywniejszym czasie obsługa wniosków przebiegła bardzo sprawnie – mówi Piotr Kłys, wójt gminy Łomża. – Zarówno rodziny jak i urzędnicy są bogatsi o doświadczenia z poprzedniego okresu wnioskowego. Sprawdziła się również akcja informacyjna, ta na szczeblu krajowym, jak i naszym - lokalnym.
- Osoby, które dotychczas nie złożyły stosownych wniosków, aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, mają na to czas jeszcze do końca października – informuje Małgorzata Kozicka, kierownik OPS Gminy Łomża. - Przyjmowanie formularzy odbywa się codziennie w godzinach pracy Urzędu 7:45 - 15:45.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): rodzina 500,