Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Szkoły podstawowe i Gimnazjum
13
cze
2017

Święto szkoły podczas festynu

Ku uciesze dzieciaków w niedzielne czerwcowe południe, na placu przez parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, zorganizowany został festyn rodzinny połączony z obchodami Święta Szkoły Podstawowej w Podgórzu im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć gier i zabaw, a także pysznych smakołyków w postaci kiełbasek z grilla i pysznych lodów. Festyn stał się także okazją do rozstrzygnięć gminnych konkursów i wręczenia nagród laureatom. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Podgórzu, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży oraz Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

Obchody święta szkoły rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą celebrowaną przez proboszcza tutejszej parafii ks. Andrzeja Popielskiego, na której uczniowie SP w Podgórzu zaprezentowali program artystyczny poświęcony patronowi placówki - kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Po nabożeństwie przedszkolaki i uczniowie klasy III zaprezentowały montaż słowno-muzyczny poświęcony Majowej Jutrzence. Zgromadzonych bawił zespół Divers, Kapela Kurpiowska pod kierunkiem Jerzego Sęka i grupa taneczna.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników festynu liczne atrakcje, m.in. rysowanie kredą na chodniku, rodzinne zawody sportowe czy pokaz myśliwski połączony z konkursem. Dodatkowo na miłośników dobrego jedzenie czekały smakołyki w postaci grochówki, kiełbasek z grilla, ciast czy lodów. Nie obyło się też bez loterii fantowej z atrakcyjnymi fantami,

W trakcie festynu rozstrzygnięto gminne konkursy plastyczne pod hasłem „ Narew - najcenniejszy skarb Podlasia” oraz „Bóg jest wszędzie”. Dzięki hojności sponsorów laureaci otrzymali bardzo wartościowe nagrody tj.: tablety, miniwieże, słuchawki i inne.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Podgórzu im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z Radą Pedagogiczną i całą społecznością szkolną składa serdeczne podziękowania sponsorom:

  • Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku,
  • Wójtowi gminy Łomża panu Piotrowi Kłys,
  • Annie i Robertowi Rytel właścicielom ubojni w Podgórzu,
  • masarni Apis w Podgórzu.
  • Święto szkoły podczas festynu
  • Święto szkoły podczas festynu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.