Strona główna » Oświata, kultura, OSP
26
sty
2017

Zapraszamy na bezpieczne ferie z Policją na stoku narciarskim

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na stok narciarski w Rybnie, gdzie łomżyńska Policja w ramach „Bezpiecznych Ferii 2017” zaplanowała liczne atrakcje dla dzieci. Policjanci będą uczyć prawidłowej i bezpiecznej jazdy na nartach. Odbędą się także konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Grupy Ratowniczej Nadzieja. W południe zorganizowany zostanie slalom narciarski.

Akcja łomżyńskiej Policji, która zostanie zorganizowana 28 stycznia 2017 r. w Rybnie wpisuje się w działania kampanii informacyjno-edukacyjnej Komendy Głównej Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” oraz działania podlaskich funkcjonariuszy w ramach „Bezpiecznych Ferii 2017”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci będą obecni na stoku w Rybnie od 10.00 do 14.00. Na godzinę 11.30 zaplanowany jest slalom narciarski dla dzieci.

Zmagania młodych narciarzy rozgrywały się będą w trzech kategoriach:

I – do 6 lat

II – od 7 – 9 lat

III – od 10-12 lat

Zapisy w dniu zawodów w namiocie na stoku. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tego dnia nie zabraknie także gier i konkursów dla najmłodszych oraz pokazu ratownictwa medycznego zorganizowanego przez Grupę Ratowniczą Nadzieja. Ratownicy zaprezentują, w jaki sposób udzielić pomocy osobom, które doznały urazów podczas narciarskiego szaleństwa. Dodatkowo zainteresowani będą mogli skorzystać z porad profesjonalnych i wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach.

Policja zachęca również do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą „Stok nie jest dla bałwanów”. Tematem konkursu jest zilustrowanie dekalogu reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 roku bądź później. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, może to być zwykły rysunek, czy praca wykonana przy użyciu programów komputerowych. Celem konkursu jest edukacja i nauka bezpiecznych zachowań na stoku. 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.